Zajímavosti obce Příkazy

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 60 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Prohlídková trasa po zajímavých místech obce Příkazy.

Návštěvníci Hanáckého skanzenu budou mít nyní i možnost projít se podle speciálního plánku vlastní vesnicí Příkazy a prohlédnout si zajímavé objekty, které se zde nacházejí. A že je jich řada, které stojí za zhlédnutí, o tom se mohou sami přesvědčit již jen při pohledu na samotný plán.

Jde jednak o objekty tradiční venkovské architektury (hanácké grunty z pálených i nepálených cihel), dále sakrální stavby (boží muka, kamenné kříže a sochy), ale také stavební památky z počátku 20. století (škola, Záloženský dům, kaple sv. Cyrila a Metoděje). Vybrané objekty jistě upoutají pozornost návštěvníků, kteří je díky mapě nyní v obci lépe naleznou.

O každém z objektů se budou moci v brzké době návštěvníci dozvědět i ještě více, neboť obec připravuje k některým z nich informační tabule, na kterých bude kromě stručné historie objektu i jeho dobové vyobrazení.

Vydáte-li se po trase z Hanáckého skanzenu podle čísel „zastavení“, můžete si prohlédnout všechny vybrané zajímavé objekty, které se v obci nacházejí.

Mapu vytvořili pracovníci NPÚ ve spolupráci s obcí Příkazy.

 


Tipy na výlet

Letní měsíce vybízí k tomuto okruhu, kde budete mít možnost se zchladit v pískovně a řece Moravě, ale i se schovat do lužních lesů, které se podél Moravy rozkládají. A...