Architektura ve službách první republiky

Výstava

  • Městský úřad Kostelec nad Orlicí ()
  • 4. 3. 2019–29. 3. 2019
  • vstup volný

Národní památkový ústav připravil v rámci oslav stého výročí vzniku Československa výstavu Architektura ve službách první republiky. S její regionální částí, která se váže ke Královéhradeckému kraji, se budete moci seznámit od 4. do 29. března 2019 v Městském úřadu v Kostelci nad Orlicí.

V meziválečném období vznikla při budování a modernizaci státu řada nových správních, školních či bankovních budov. V řadě míst byly rovněž postaveny zajímavé až výjimečné stavby pro kulturu, sport, volný čas a soukromé bydlení. Ojedinělá byla plánovitá výstavba Hradce Králové za účasti Josefa Gočára a dalších význačných architektů, která již v době meziválečné dala vzniknout přízvisku Hradec Králové – salon republiky. Výstava na příkladu téměř dvaceti významných staveb a urbanistických celků představí architektonickou tvorbu období první republiky na území  Královéhradeckého kraje.

Srdečně zveme na vernisáž výstavy 4. března v 17 hod., kterou provede ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Josefově.


Výstava je otevřena:

pondělí, středa 9–17 hod.
úterý, čtvrtek, pátek 9–16 hod.

Související akce